• از حرف تا عمل....
  گروه جهادی شهیدسیدمیلادمصطفوی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی همدان

 • نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از اینکه برخی که اسلام را لیبرالیسم دانسته اند شناختی از الفبای دینی ندارند افزود: مردم همدان در خصوص این اظهارات نظر نباید سکوت کنند و باید از آنها دلیل بخواهند.
  در جلسه ای که تحت عنوان مناظره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد همدان برگزار شده بود دبیر حزب مردم سالاری همدان و کاندیدای شورای شهر ، جواد گیاه شناس بیان کرده است که پیامبر اکرم سکولار بود و اسلام همان لیبرالیسم است. در پاسخ به این صحبت ها عضو مجلس خبرگان و مدیر حوزه عمیه استان همدان در گفتگو با صبح الوند، با بیان اینکه کسانی می توانند در این خصوص نظر دهند که مشخصات علمی خاصی داشته باشند افزود: باید آن کسی که این حرف را میزند به مسائل اسلامی متخصص باشد، *کسی که علوم سیاسی خوانده نمی تواند راجع به مسائل دینی نظر دهد وی با بیان اینکه کسی که رشته علوم سیاسی خوانده نمی تواند در این خصوص نظر دهد تاکید کرد: آیا کسی که رشته سیاسی خوانده اسلام شناس است؟ آیا مراجع بزرگی که یک عمر تمام وقتشان را برای معرفی و شناخت اسلام در بعد عقاید، اخلاقی، احکام صرف کردند و به اصطلاح مجتهد این رشته هستند باید تشخیص بدهند پیغمبر اکرم (ص) سکولار بوده یا کسی که علوم سیاسی خوانده است؟ آیت الله موسوی اصفهانی اظهار کرد: بنابراین اظهار نظر در مسائل اسلامی آن هم نسبت دادن آن به پیغمبر اکرم(ص) کار اشتباهی است. وی تاکید کرد: اظهار نظر کردن و اسلام رادر چارچوب فکری خودمان تعریف کردن خلاف کارشناسی است و در هر رشته ای متخصص آن بایدنظر دهد. عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: پیغمبر اکرم در تمام مسائل سیاسی، اعتقادی، معنوی و مسائل مادی اظهار نظر کرده و نه تنها اظهار نظر بلکه تشکیل حکومت اسلامی برای رهایی از دست ابوجهل ها داده است. وی باذکر این سئوال که اگر به نظر پیغمبر اکرم مسائل دینی از مسائل سیاسی جدا بود این همه جنگ می کردند افزود: پیغمبر ما جنگ احد، خندق داشته آیا این جدایی دین از سیاست است. *این افراد پیغمبر اکرم(ص) را نمی شناسند مدیر حوزه علمیه استان همدان با ابیان اینکه افرادی که در این زمینه نظر می دهند از الفبای دینی شناختی ندارند افزود: آیا این فرد پیغمبر را شناخته است. وی با بیان اینکه در قران هم شیوه پیغمبر اکرم(ص) ذکر شده است افزود: در قرآن و هم شیعه و سنی هم شیوه پیغمبر را نوشتند مراقب باشید این تهمت ها را به دین نزنید اگر نظر خودشان است این نسبت را به دین و خدا و پیغمبر نبندید از خدا بترسید. عضو مجلس خبرگان رهبری با در خواست از دانشجویان مبنی بر سکوت نکردن در خصوص چنین مسائلی افزود: من از دانشجویان و طلاب بزرگوار و مردم در صحنه سیاست استان همدان و سرتاسر کشور تقاضا می کنم از این حرفها رد نشوند از آنها بخواهند دلیل بیاورند.

 • بیانیه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مورد لیبرالیسم خواندن اسلام و سکولار دانستن پیامبر اکرم در مناظره انتخابات.
  بسم الله الرحمن الرحیم "یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ : می خواهند با دهان نور خدا را خاموش کنند ولی خداوند نور خود را کامل خواهد کرد حتی اگر کافران کراهت داشته باشند ( سوره صف /آیه 8) اهانت به مقدسات و ارزش های والای اسلام عزیز؛ در رأس آنها پیامبر رحمت و مهربانی ها دست آویز کافران، ظالمان و مستکبرین جهانی به ویژه صهیونیزم جهان خوار بوده و هست. ولی با هزاران تاسف و اندوه این بار نه توسط دشمنان قسم خورده؛ بلکه توسط شخصی معلوم الحال در دار المومنین همدان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در مناظره انتخابات ریاست جمهور، توسط یکی از اعضا هیئت علمی( دبیر حزب مردم سالاری همدان) که مدعی روشنفکری است، هتک حرمت صریح به اسلام عزیز و به ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پیامبر رحمت و مهربانی انجام می گیرد و عنوان می شود" پیامبر سکولار است و اسلام همان لیبرالیسم است" هرگاه اهانتی صورت می گیرد قهرا قلب نازنین قطب عالم امکان حضرت بقیه الاعظم امام زمان( عج ) و قلوب انسان های آزاد و مومن جریحه دار و مالا مال از غم و غصه می گردد. ضمن تقدیر و سپاس از حساسیت و غیرت دینی استادان، دانشجویان و کارمندان دانشگاه و عموم مردم اینجانب ضمن محکوم کردن اهانت یاد شده باستحضار ملت مومن و ولایت مدار همدان می رساند: ۱. حساب این شخص هتاک از مجموعه خانواده متدین بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی جدا می باشد؛ ۲.ضمن احترام به تصمیمات سیستم قضایی دانشگاه وظیفه خود را در قبال این رفتار تاسف بار انجام خواهد داد. و این شخص طبق ضوابط دانشگاه به کمیته انضباطی استادان احضار و بدون هیچ گونه اغماض جرم وی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از انشاء رای به استحضار ملت شریف خواهد رسید. حمیدرضا ورکشی طالقانی مسئول #نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی همدان

 • بیانات مقام معظم رهبري در دیدار بسیجیان
  از جمله‌ی شاخه‌های شکر، یکی این است که این کار را برای کسانی که عاشق این کارند، آسان کنیم که مسئولیّت این به عهده‌ی مسئولان بخشهای مختلف کشور است. گاهی حوادثی پیش می‌آید؛ نگذارند این حوادث [تکرار شود]، پیشگیری کنند؛ این هم جزو شکر است. به‌هرحال این نعمت را قدر بدانیم، نعمت بزرگی است. و این ان‌شاءﷲ یک نعمت پایدار خواهد بود و برای ملّت ایران و ملّت عراق، مایه‌ی عزّت و سربلندی و افتخار خواهد بود. حالا در دنیا سعی میکنند که نگذارند این نورافکن قوی دیده بشود، لکن نمیتوانند، دیده خواهد شد؛ سعی میکنند دیده نشود یا تحریفش کنند، [امّا] هیچ‌کدام به جایی نمیرسد؛ وقتی ادامه دادید حرکت را، ناچار، حقیقت خود را آشکار خواهد کرد.

کلام ناب
پیام به پنجاه‌ویکمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا
نشست مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری حجت الاسلام طالقانی با اعضای شورای مرکزی هیئت دانشجویی دانشگاه آزاد با موضوع تقویم برنامه های سال 1396 در تاریخ 6 اردیبهشت ماه 96 در محل دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

١٥:٢ - شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٦

گروه جهادی شهیدسیدمیلادمصطفوی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی همدان

٠٩:٥٥ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦

آموزش مجازی نهاد
تشکل های دانشجویی
هیأت های مذهبی
نشریات دانشجویی
سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
عمره دانشجويي
ازدواج دانشجويي
مركز آموزش مجازي دانشگاهيان
اعتكاف دانشجويي
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
وزارت بهداشت
صندوق رفاه دانشجويان
پرسمان
نشر معارف
نشريه پرسمان